![](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/02/Debtocracy-e1708707537973.jpg)
Σχετικές Αναρτήσεις
![Δεξιά και Αριστερά κουραφέξαλα](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2010/11/pasok-syriza-nd-768x576.jpg)
Δεξιά και Αριστερά κουραφέξαλα
Να, λοιπόν, που είναι δυνατόν να μειωθούν οι μισθοί ακόμη και 30%. Πριν από χρόνια, ακόμη και πριν ένα μόλις χρόνο, κανείς δεν πίστευε πραγματικά ότι θα μπορούσαν να μειωθούν οι μισθοί στον ιδιωτικό τομέα και πολύ περισσότερο στο Δημόσιο, όχι 30% αλλά ούτε καν 5%. Κι όμως να που σήμερα βαδίζουμε στο 30% και…
![Και ο Κανέλλος στο πλευρό των Πολυτέκνων](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/wpid-2010-12-15_12-06-46_323_ceb1ceb8ceaecebdceb1.jpg)
Και ο Κανέλλος στο πλευρό των Πολυτέκνων
Είχα την τιμή να δω από κοντά τον διεθνούς φήμης αντικαθεστωτικό σκύλο που συμμετέχει σε όλες τις Αθηναικές διαδηλώσεις διαμαρτυρίας, υποδεχόμενος τους ήρωες πολυτέκνους μπροστά στο ελληνικό κοινοβούλιο.Ο Κανέλλος εκφράζει ξεκάθαρα την αμέριστη στήριξή του στους πολύτεκνους που βάλλονται με βίαιο τρόπο από τους δήθεν μη βίαιους βουλευτές.Δυστυχώς η άποψή του δεν φαίνεται να επηρεάζει…
![Κάνε μου τη χάρη (Ανέκδοτο)](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/κάτω-logo.png)
Κάνε μου τη χάρη (Ανέκδοτο)
Ένας άντρας έκανε τη συνηθισμένη του βόλτα περπατώντας στους δρόμους της Αθήνας. Ξαφνικά λέει δυνατά:… – Θεέ μου σε παρακαλώ, άσε με να σου κάνω μια ευχή! Και τότε μονομιάς οι ουρανοί σκοτεινιάζουν, σύννεφα απλώνονται από πάνω του και η φωνή του Θεού από το υπερπέραν ακούγεται να λέει: – Επειδή ανέκαθεν προσπαθούσες και ήσουν…
![Οι Ισλανδοί έχουν αγριέψει και το παλεύουν](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2010/10/islandia-P5hBh8.jpeg)
Οι Ισλανδοί έχουν αγριέψει και το παλεύουν
Οι Ισλανδοί έχουν αγριέψει και το παλεύουν ksipnistere Oι Ισλανδοί κατεξευτέλισαν την κεντροαριστερή κυβέρνηση που είχαν φέρει στην εξουσία ως “σωτήρα” πριν από λιγότερο από έναν χρόνο! Πρωτοφανή πράγματα συμβαίνουν συνεχώς στην Ισλανδία. Οι σχέσεις πολιτικών και λαού έχουν αλλάξει θεαματικά μετά το ξέσπασμα της οικονομικής κρίσης και η κατάσταση είναι πλέον εκτός ελέγχου του…
![Τελευταίο χειροκρότημα για τον τραγουδοποιό της καρδιάς](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/2011-04-18_16-39-49_131_ceb8ceb5cf83cf83ceb1cebbcebfcebdceafcebaceb7-e1303143710158-768x431.jpg)
Τελευταίο χειροκρότημα για τον τραγουδοποιό της καρδιάς
Με καλλιτεχνικά δημιουργήματα διαμάντια που πάντρευαν καλή ροκ με καλό ελληνικό λαϊκό έντεχνο ήχο, μας άγγιζε την ψυχή μας. Μας ανάγκαζε να σιγοτραγουδάμε και πολύ συχνά να δακρύζουμε με τον απλό και δυνατό στίχο που διάλεγε. Αν και χειροκροτήσαμε για τελευταία φορά την φυσική του παρουσία ανάμεσά μας, θα συνεχίσουμε να σιγοτραγουδάμε και να δακρύζουμε…
![Αποστολή Θεσσαλονίκη – Κερατέα](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2011/04/ΆπαρτοΚάστρο-768x432.jpg)
Αποστολή Θεσσαλονίκη – Κερατέα
Μια βδομάδα χωρίς άρθρο. Ούτε καν αντιγραφή… Πολύ ήταν.Ναι, αλλά για έναν ανεξήγητο λόγο δεν μπορούσα να συγκροτήσω το μυαλό μου, τη σκέψη μου. Ήμουν υπερβολικά φορτισμένος συναισθηματικά. Δικαιούμαι; Δεν ξέρω.Η αποστολή στην Κερατέα ήταν πολύ ισχυρή χιονοστιβάδα και μετά την επιστροφή οι ειδήσεις, τα γεγονότα τρέχαν σαν τρελλά. Από πού να αρχίσω;Πήγαινε κι έλα…