![](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/κάτω-logo.png)
Σχετικές Αναρτήσεις
![Κάρτα του Πολίτη – Πρόταση στη Διαβούλευση](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/rfid-enabled-identity-cards-for-german-citizens.jpg)
Κάρτα του Πολίτη – Πρόταση στη Διαβούλευση
Η Κάρτα του Πολίτη μπορεί να υλοποιηθεί και να είναι σύμφωνη με την υπάρχουσα νομοθεσία (Ν.2472.1997), ασφαλής και εξυπηρετική για τον πολίτη μόνο στην περίπτωση που: 1. Τα δεδομένα που θα περιλαμβάνει θα είναι τα ίδια που περιλαμβάνει η σημερινή Αστυνομική Ταυτότητα με μόνη προσθήκη αριθμούς διασύνδεσης με διαφορετικές βάσεις δεδομένων/κέντρων επεξεργασίας (ΑΦΜ, ΑΜΚΑ, κλπ.)…
![Μην πάει χαμένο το αίμα](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2023/11/20101106-150817.jpg)
Μην πάει χαμένο το αίμα
Όταν αφήνομαι να δεχτώ ότι ένα πλήρως λογικό άτομο με επαγγελματικά μαθηματική δομή σκέψης, επέλεξε την αυτοκτονία για λύση ενός διλλήματος (εξευτελισμός και φυλακή ή απόδραση και εγκατάλειψη των αγαπημένων προσώπων βυθίζοντάς τους στην κατάθλιψη) ΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥΣ.Όταν αφήνομαι να δεχτώ ότι μια επαναστατική οργάνωση επέλεξε να εξαντλήσει την ανατρεπτική της δράση…
![Μετακόμιση του Θεωρείου](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/κάτω-logo.png)
Μετακόμιση του Θεωρείου
Αρχείο: Ανακοίνωση στο παλαιό ιστολόγιο (blogspot) για την αλλαγή παρόχου και διεύθυνσης στο wordpress.com. Αγαπητοί μας φίλοι, μετά τη προσεκτική μελέτη των διαδικτυακών συνθηκών, αποφασίσαμε να μετακομίσουμε σε άλλη διεύθυνση. Το ενοίκιο είναι το ίδιο, αλλά το άλλο Θεωρείο έχει περισσότερο ήλιο, λουλουδάκια, χρώμα, πισίνα και όλα τα συναφή που ευελπιστούμε ότι θα κάνει την…
![Δεξιά και Αριστερά κουραφέξαλα](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2010/11/pasok-syriza-nd-768x576.jpg)
Δεξιά και Αριστερά κουραφέξαλα
Να, λοιπόν, που είναι δυνατόν να μειωθούν οι μισθοί ακόμη και 30%. Πριν από χρόνια, ακόμη και πριν ένα μόλις χρόνο, κανείς δεν πίστευε πραγματικά ότι θα μπορούσαν να μειωθούν οι μισθοί στον ιδιωτικό τομέα και πολύ περισσότερο στο Δημόσιο, όχι 30% αλλά ούτε καν 5%. Κι όμως να που σήμερα βαδίζουμε στο 30% και…