![](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/motoradiostation-e1708631734620.png)
Σχετικές Αναρτήσεις
![Απεργιακή διαδήλωση στη Θεσσαλονίκη 23-2-2011 (2 βίντεο)](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/κάτω-logo.png)
Απεργιακή διαδήλωση στη Θεσσαλονίκη 23-2-2011 (2 βίντεο)
Μαζική συμμετοχή στις διαδηλώσεις και στην πορεία, σήμερα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Αρκετές χιλιάδες άνθρωποι ξεκίνησαν την πορεία από διαφορετικά σημεία, που ενώθηκαν στο τέλος σε μία ενωμένη πορεία. Έγιναν προσπάθειες για έκτροπα από κουκουλοφόρους, οι οποίοι αναχαιτίστηκαν γρήγορα από τα ΜΑΤ, που παρακολουθούσαν σε όλη τη διάρκεια. Κάποιοι κουκουλοφόροι ξήλωσαν κάμερες καταστημάτων στην οδό…
![Απόψε Παγκόσμια Αποκλειστική συνέντευξη](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/motoradiostation-e1708631734620-768x212.png)
Απόψε Παγκόσμια Αποκλειστική συνέντευξη
Απόψε το βράδυ θα δώσω (σε παγκόσμια πρώτη μετάδοση) αποκλειστική ζωντανή συνέντευξη στον διαδικτυακό σταθμό Mototoradiostation με θέμα τα διόδια και την άρνηση πληρωμής. Συντονιστείτε, λοιπόν, στις 9 με 11 το βράδυ για να ακούσετε τον παγκοσμίως άγνωστο Πέτρο Σαμαρά (καμία σχέση με τους λοιπούς Σαμαράδες – άλλωστε όλοι γνωρίζουμε ότι η Ελλάδα ήταν ανέκαθεν…
![Κάρτα του Πολίτη – Πρόταση στη Διαβούλευση](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/rfid-enabled-identity-cards-for-german-citizens.jpg)
Κάρτα του Πολίτη – Πρόταση στη Διαβούλευση
Η Κάρτα του Πολίτη μπορεί να υλοποιηθεί και να είναι σύμφωνη με την υπάρχουσα νομοθεσία (Ν.2472.1997), ασφαλής και εξυπηρετική για τον πολίτη μόνο στην περίπτωση που: 1. Τα δεδομένα που θα περιλαμβάνει θα είναι τα ίδια που περιλαμβάνει η σημερινή Αστυνομική Ταυτότητα με μόνη προσθήκη αριθμούς διασύνδεσης με διαφορετικές βάσεις δεδομένων/κέντρων επεξεργασίας (ΑΦΜ, ΑΜΚΑ, κλπ.)…
![Το Κίνημα του Καναπέ](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/trithesios-kanapes1.jpg)
Το Κίνημα του Καναπέ
Κατά το το “Κόμμα του Τσαγιού” (Tea Party) σε ελεύθερη μετάφραση, είναι ζητούμενο να υπάρξει το Κίνημα του Καναπέ. Η σημαντικότερη κοινωνική ασθένεια της ελλαδικής κοινωνίας είναι η προσκόλληση στον καναπέ, με την έννοια της άρνησης του πολίτη να δράσει. Να δράσει για οτιδήποτε, εκτός από το δικαίωμά του να κάθεται. Κουλουριάζεται στον καναπέ μπροστά…
![ΧΟΥΝΤΑ – Αθήνα 15-12-2010](https://kato.theoreio.gr/wp-content/uploads/sites/3/2024/01/img_0150-e1302926109667-768x377.jpg)
ΧΟΥΝΤΑ – Αθήνα 15-12-2010
Δεν μ’ ενδιαφέρει αν το σύνθημα “Χούντα” ήταν ήδη γραμμένο σε πολλά πλακάτ. Αυτό που ξέρω είναι ότι η ατμόσφαιρα στο Σύνταγμα με έκανε να το φωνάξω τόσο αυθόρμητα που δεν το περίμενα. Φοβάμαι πως μπήκα σε μηχανή του χρόνου και γύρισα στο 1973. Ήμουν μικρός τότε αλλά είδα πολλά αφιερώματα. Τώρα μπήκα στο κλίμα…